Zámek Vranov nad Dyjí

Lodní plavba

Lodní plavba na Vranovské přehradě byla obnovena v květnu 2006. Její tradice ovšem sahá až do roku 1934, kdy byla přehrada zprovozněna a její hladinu začala brázdit první motorová osobní loď. Na „Moravském Jadranu“ se od zahájení plavby až do oficiálního nařízení jejího ukončení v roce 1992 objevilo osmnáct lodí, z nichž největší měla kapacitu 250 osob. Po zastavení lodní plavby z důvodu ochrany zdroje pitné vody začíná boj místních nadšenců za její opětovné prosazení.

Z původní flotily můžete na Vranovské přehradě dodnes vidět již jen prám Znojmo, který byl přestavěn na zadokolesový mississipský parník. V květnu 2006 byla do vod Vranovské přehrady spuštěna loď Valentýna. Pochází ze Slapské přehrady, ale ve vranovských vodách se rychle zabydlela, takže mohla již od června 2006 posloužit turistům jako vyhlídkové plavidlo denně až na třech plavbách. Valentýna je 22,5 m dlouhá, 4,2 m široká a pojme až 80 návštěvníků, kterým se po dobu plavby nabízí drobné občerstvení v baru s čepovaným pivem a nealkoholickými nápoji. Na zaslouženou dovolenou po vydařené plavební sezóně se Valentýna dostala až v polovině října 2006. Na letní sezónu 2007 se připravuje další nová loď, moderní motorová jachta dlouhá 23 m a 5 m široká, vybavená barem a interiéry s kombinacemi dřeva a kůže. Na Vranovské přehradě bude k vidění od června, nejprve ovšem ve zkušebním provozu. Od července by třicetitunová kráska měla převážet až 100 lidí v pravidelných intervalech. Bude rovněž pronajímána na různé firemní akce, párty, rauty, svatby apod.

Jízdní řády a ceník naleznete na oficiálních stránkách společnosti: www.lodnidopravavranov.cz/

Penzion Helena
Cena od: 470 Kč os./noc
Penzion U Hrádku
Cena od: 650 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že v Kopřivnici nedaleko Štramberka přišel na svět český atlet, čtyřnásobný olympijský vítěza osmnáctinásobný světový rekordman Emil Zátopek? Dnes ve městě sídlí Technické muzeum Tatra