Zámek Vranov nad Dyjí

Vranovské kulturní léto 2009

Výstavy 2009

BOHUMÍR PROKŮPEK - „PODYJÍ“

Výstava fotografií představující jedno z významných období tvorby předního českého fotografa, nedávno zemřelého pedagoga FAMU, obdivovatele a znalce naší přírody a krajiny. Místo – budovy bývalé vstupní historické expozice na prvním nádvoří (naproti pokladně), kde bude zřízen i sezonní Informační bod správy Národního parku Podyjí. Pořádá správa Národního parku Podyjí, spolupořadatel správa Státního zámku Vranov nad Dyjí. Výstava je zpřístupněna veřejnosti od 22. května 2008 do 31. srpna 2008 denně mimo pondělí a dále v září o víkendech. Otevírací doba v červenci a srpnu od 10 do 18 hodin, v květnu, červnu a září od 10 do do 17 hodin.

„VRANOVSKÁ LILIE 2009“

Devátý ročník květinové výstavy v instalovaných interiérech zámku Vranov nad Dyjí se slavnostními květinovými aranžmá v historizujícím stylu, v nichž dominuje lilie. Pořadatelé - Národní památkový ústav - správa Státního zámku Vranov nad Dyjí a Květinová galerie Brno. Otevřeno od 12. do 17. června 2008. Je ji možno navštívit denně kromě pondělí, a to buď od 9 do 16 hodin při běžné prohlídce zámku, nebo samostatně od 16,20 hodin do 17 hodin.

„VRANOVSKÁ KAMENINA“

Jedenáctý ročník velké sezonní výstavy v bývalé zámecké kočárovně před vstupní branou do zámku. Přibližuje krásu keramických výrobků zdejší manufaktury evropského významu pracující v letech 1799 až 1882, která se technologickým mistrovstvím i estetickou úrovní své produkce důstojně zařadila po bok nezvýznamnějších závodů habsburské monarchie. Místo - bývalá kočárovna před vstupní branou do zámku. Pořadatel Národní památkový ústav v Brně - správa Státního zámku Vranov nad Dyjí a Jihomoravské muzeum ve Znojmě. Otevřeno od 12. června do 30. září 2009, a to v červnu denně kromě pondělí od 9,30 do 16 hodin, v červenci a srpnu denně kromě pondělí od 9,30 do 17 hodin, v září pouze o víkendech od 9,30 hodin do 16 hodin.

Penzion Helena
Cena od: 470 Kč os./noc
Penzion U Hrádku
Cena od: 650 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že po Terezíně i okolí jsou roztroušeny budovy s expozicemi, pomníky, pamětní desky a hřbitovy, připomínající smutné příběhy těch, kteří zde byli – a není to tak dávno – vězněni, týráni a zabíjeni? Památník Terezín má být stálou připomínkou i výstrahou pro budoucí generace.