Zámek Vranov nad Dyjí

Doprava

Nejlepším přístupovým bodem na hráz, kde začínají všechny trasy lodní plavby pro veřejnost, a na pláž, je Vranov nad Dyjí (Kudy do Vranova). V případě, že se hodláte vydat na Vranovskou přehradu autem, je nejlepší po příjezdu do Vranova sledovat zelenou turistickou značku, která kopíruje silnici vedoucí k přehradě. Tato značka vás zavede k parkovišti před hrází. Druhým vhodným příjezdovým bodem pro motoristy je obec Štítary. Do Štítar se dostanete buď přes Vranovskou Ves, pokud po 2,5 km za touto obcí odbočíte vpravo, nebo z Šumné. Asi jeden kilometr za obcí Štítary se po levé straně nachází odbočka k Vranovské přehradě. V tomto případě je parkoviště umístěno v lese před přehradou.

Dojedete-li vlakem do Šumné, dovede vás k přehradě zelená turistická značka.

Při cestě autobusem je nejlepší vystoupit na zastávce Vranov nad Dyjí, před hrází. K přehradě zajíždí také turistický kolový vláček.

zdroj: supermapy.cz

Penzion Helena
Cena od: 470 Kč os./noc
Penzion U Hrádku
Cena od: 650 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že Pravčická brána v Českém Švýcarsku je největším skalním mostem v Evropě? Krom restaurace ve výletním zámečku Sokolí hnízdo je tu mnoho vyhlídek, z nichž je krásný rozhled do kraje.